Požeg Vancaš v polno, poškodba Matka

Rudi Požeg Vancaš (foto: @nkmaribor)

Slovenski prvoligaški klubi so že začeli priprave za tekmovalno sezono 2021/22. Nogometaši Maribora so se v Fazaneriji pomerili z Dinamom, ki je na pripravah v bližnjih Moravskih Toplicah. Hrvaški prvaki so vijolice odpravili z 2:1.

Aljoša Matko je med ogrevanjem začutil bolečino v zadnji stegenski mišici in izpustil srečanje. V začetni postavi ga je nadomestil Rudi Požeg Vancaš in v 7. minuti po podaji Jana Repasa popeljal 15-kratne slovenske prvake v vodstvo. Le tri minute pozneje so Zagrebčani po zaslugi avtogola Ilije Martinovića izenačili na 1:1. V drugem polčasu ni manjkalo menjav, v 78. minuti pa so gostje dosegli zmagoviti zadetek. V polno je po strelu z glavo zadel Danec Rasmus Lauritsen. Požeg Vancaš je igral do 59. minute.

Vir: Sportal