Matko po šovu na Bonifiki prvi strelec lige

Aljoša Matko je bil prvo ime obračuna v Kopru. Foto: NK Celje

Vodilno Celje je v 26. krogu Prve lige Telemach na gostovanju premagalo Koper z 1:3 (0:1). Tekmo je povsem zaznamoval Aljoša Matko, ki je s tremi goli postal najboljši strelec sezone Prve lige.

23-letni Črnomaljec je imel zlasti v prvem polčasu številne priložnosti, prvič pa mu je uspelo zatresti mrežo v 37. minuti, ko se je po podaji Edmilsona znašel za hrbtom koprske obrambe in z desne strani matiral Koprivca za zasluženih 1:0 in svoj deseti gol sezone. Tik pred koncem polčasa je imel novo izjemno priložnost za povišanje vodstva, vendar je tokrat izgubil dvoboj z domačim vratarjem.

V 48. minuti je Matko unovčil najstrožjo kazen za svoj enajsti gol sezone. Izjemno predstavo je kronal v 67. minuti, ko je po hitri akciji in podaji v kazenski prostor spretno še tretjič ugnal Koprivca in je tako z 12. golom postal vodilni strelec lige.

Koprčani so častni zadetek dosegli v 77. minuti.

Vir: M.N., STA