Ilirija previsoka ovira za Belo krajino

Nogometaši Bele krajine so v 2. krogu Pokala Pivovarna Union v Športno rekreacijskem centru Loka Črnomelj pred 60 gledalci gostili drugoligaša Ilirijo 1911 in izgubili 1:3 (0:3).

Ljubljančani, trenutno predzadnje uvrščeno moštvo v 2. SNL, so upravičili vlogo favorita in zasluženo napredovali v šestnajstino pokalnega tekmovanja. Že v prvem polčasu so s tremi zadetki pokopali upe Črnomaljcev za preboj v naslednji krog pokalnega tekmovanja.

Bela krajina je na začetku drugega polčasa po prejetem drugem rumenem kartonu ostala brez Blaža Ileniča. Kljub temu so gostitelji v 77. minuti po golu Blaža Kočevarja rezultat uspeli znižati, a je moral isti igralec po prejetem drugem rumenem kartonu, dve minuti pred koncem rednega dela srečanja prav tako predčasno v slačilnico.

BELA KRAJINA - ILIRIJA 1911 1:3 (0:3)
Kočevar 77.; Korošec 22., 27., Nadarević 44.
RK: Ilenič 55., Kočevar 88./Bela krajina