Belokranjski ribiči v samem vrhu

Minuli konec tedna je na jezeru Pristava v Močni potekalo jubilejno 30. mednarodno srečanje mladih ribičev in ribiško tekmovanje za pokal Alpe Jadran in pokal glasila Ribič. Tudi visoke temperature mladih niso kaj dosti motile, saj so skupaj ulovili kar 131,8 kg rib. Pokal Alpe Jadran je osvojila ekipa Magyar Országos Horgász Szövetség iz Madžarske, ki je za eno točko premagala ekipo RD Novo mesto Petar-Sport iz Slovenije. Zato pa so Novomeščani s kar šestimi točkami naskoka pred drugo uvrščeno ekipo RD Pesnica-Lenart, osvojili pokal glasila Ribič in tako drugo leto zapored postali zmagovalci.

Del zmagovalne ekipe sta tudi Belokranjca Urban Mišica in Klemen Rožič Šoštar, ki sta bila s članskim kolegom Žanom Bastlom za točko prekratka še za mednarodno zmago Zveze Alpe Jadran.