Na vsebino

Hranjenje ribniških rib

V okrasnih ribnikih najdemo številne vrste zanimivih rib. Najbolj pogoste so zlate ribe, japonski koi krapi, amurji,... Bolj zahtevni ljubitelji pa se odločajo za jesetre, kečige, pezdirke...

Različne vrste prihajajo iz različnih naravnih okolji in imajo posledično zelo specifične prehrambene zahteve. Za večino razširjenih vrst so dostopne „komercialno“ pripravljene krmne mešanice. Zagotovo izbira ustrezne ni odveč, če želimo dolgo uživati v pogledu na zdrave in živahne ribe.

Kako ribe hranimo? V večjih ribnikih, ki posnemajo naravni ekosisitem, bodo ribice del hrane našle same, ker pa želimo, da so „udomačene“ in priplavajo k nam, ko se priližamo ribniku, jih še dodatno krmimo.

V majhnih plastični posodah pa so ribice veliko bolj odvisne od naše pozornosti in rednega krmljenja.

Ribniške ribe hranimo v času, ko so aktivnejše; torej spomladi, poleti in zgodaj jeseni. Ko se voda ohladi in ribe postanejo manj živahne, se postopoma hranjenje ukinja.

Količina hrane, ki jo ponudimo ribam, naj bo enaka količini, ki so jo ribe zmožne zaužiti v približno 1 minuti, saj prekomerne količine hrane povzročajo nesnago v ribniku in potencialno zdravstvene težave za ribice. Hranimo jih lahko večkrat ali vsaj dvakrat dnevno. Odvisno od gostote naselitve rib in prostornine ribnika. Brez večjih težav pa lahko kakšen obrok tudi preskočimo. Nikakor pa zaradi preskočenega obroka naslednji ne sme biti toliko bolj izdaten.

Vir: Utica trgovina za živali

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

     
22
37
45
55
67
77
83
91
10
21
23
24
26
27
30
Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj