Tekači tokrat v Dugi Resi in Žumberku

Marjan Benc z zmago v Duga Resi

Konec minulega tedna je bil pester tudi za belokranjske tekače. V petek so najprej tekli na GRIN run Duga Resa 2024, v soboto pa so se udeležili tekaškega dogodka na Salomon Žumberak trail 2024.

V Dugi Resi so se na 3 km progi od belokranjskih tekačev pomerili Alenka Benc (skupno 103. mesto, med dekleti na 47.), Dennis Wraight (skupno 107. mesto, med moškimi 57.) in Marjan Benc (Radio Odeon), ki je bil na tekmi najhitrejši in tako pobral zmagi v absolutni in svoji konkurenci. Na 10 km progi je tekel Josip Petruša, ki je v absolutni konkurenci zasedel 34. mesto, v svoji kategoriji pa je zmagal.

Vse rezultate iz Duge Rese najdete TUKAJ.

V Žumberku so na 15 km tekli Stanko Brozovič (DarDom), Tina Sajko in Matjaž Pintarič (Radio Odeon), na 22 km tek pa se je podala Jasmina Jerčinovič. Stanko Brozovič je zasedel osmo mesto absolutno ter prvo v kategoriji nad 55 let. Matjaž Pintarič je bil absolutno 30., v kategoriji do 45 let pa deveti, medtem ko je bila Tina Sajko med dekleti skupno osma, v kategoriji do 35 let pa tretja. Jasmina Jerčinovič je bila med dekleti skupno sedma, v starostni kategoriji do 45 let pa se je uvrstila na četrto mesto.

Rezultate žumberškega teka najdete TUKAJ (15 km) in TUKAJ 22 km.