Jure Balkovec podaljšal do 2019

Nogometni klub Domžale in bočni branilec Jure Balkovec sta podaljšala pogodbo do konca sezone 2018/2019. 21-letni Belokranjec je član rumenih že peto sezono, od tega se je leto dni kot posojen nogometaš kalil v sosednjih Radomljah. V štirih letih je za dvakratne državne prvake odigral 64 tekem in dosegel šest golov. Zadnjega v nedeljo proti Mariboru, ko je poskrbel za neverjetno mojstrovino s prostega strela (poglej video TUKAJ).

Levi bočni branilec je z najlepših golom v karieri v 65. minuti postavil izid 2:2 in poskrbel za napeto končnico derbija 3. kola Prve lige Telekom Slovenije, ki pa ni prinesla nove žoge v mreži: ''Pet minut mrka v prvem polčasu nas je pahnilo v zaostanek dveh golov. To nas je precej potrlo, vendar nas je trener med odmorom znova motiviral in nam vliv samozavesti. Rekel nam je, naj ne obupamo in da naj tudi za ceno prejetega gola poizkušamo priti do izenačenja. Izteklo se je celo tako, da smo tekmo končali z grenkim priokusom, saj smo imeli priložnosti za popoln preobrat,'' je dan po tekmi dejal 185 centimetrov visoki nogometaš, ki je po odhodu Dejana Trajkovskega na posojo v nizozemski Twente ostal edini pravi levi bočni branilec v ekipi: ''Ob tej priložnosti bi Dejanu čestital za prestop. Na priložnost sem nestrpno čakal in bil vselej dobro pripravljen, da jo izkoristim. Poskrbeti moram, da bom konstantno igral dobro in da ne bom nihal v formi. Moram prevzeti odgovornost in novo vlogo ter na vsaki tekmi pomagati ekipi do čim boljšega rezultata.''

Zaradi poškodbe in naposled tudi odhoda Trajkovskega na Nizozemsko je moral Balkovec zadnjih pet tekem odigrati tako rekoč v celoti: ''Težko je delati preklope med evropskimi in domačimi tekmami. Sliši se smešno, ampak tekma proti Mariboru je bila 'manjša' kot četrtkova proti West Hamu. Kljub temu je bila izjemno pomembna in trener nas je na to vseskozi opozarjal. Strokovno vodstvo poizkuša narediti vse, da nas na vsako tekmo stoodstotno pripravi. Zavedati se moramo, da nam mejenje s klubi kot je West Ham prinese le uspešno igranje v prvenstvu,'' opozarja domžalska devetindvajsetica, ki z izkupičkom po treh tekmah domačega prvenstva ni zadovoljna: ''Glede na prikazano in na priložnosti, ki smo jih imeli tako proti Mariboru kot tudi v drugem polčasu v Krškem, bi morali imeti vsaj sedem, če že ne vseh devet točk. Na lestvici smo na petem mestu in na naslednjih tekmah moramo vzeti ves izkupiček in se vrniti v vrh.''

Dvakratne slovenske prvake sedaj čaka pot v London in povratna tekma tretjega kola kvalifikacij za evropsko ligo proti West Hamu. Domžalčani bodo na razprodanem olimpijskem stadionu branili prednost 2:1 iz Ljubljane: ''Nikoli še nisem igral pred toliko gledalci. Iz kateregakoli zornega kota pogledam, ne vidim, kako bi poln stadion lahko negativno vplival na igralce. Četudi navijači navijajo za nasprotnika, ti takšno vzdušje na stadionu prinese le pozitivno energijo in adrenalin,'' je prepričan občasni mladi reprezentant Slovenije, ki opozarja, da zmaga na prvi tekmi še ne pomeni, da je delo opravljeno: ''Slovenska mentaliteta ponuja razmišljanje, da smo že presegli pričakovanja in da je vseeno, kaj se zgodi v Londonu. Naš trener je dokazal, da znamo tudi v naši državi razmišljati drugače in zmagovalno miselnost s pridom prenaša tudi na nas igralce. Prepričan sem, da se v Londonu ne bomo le branili, ampak gremo pokazati svojo igro. Odločno gremo po napredovanje,'' je zaključil otrok Bele Krajine, ki bo vsaj še naslednja tri leta domoval ob Kamniški Bistrici.

Vir: NK Domžale