Člani ostali na vrhu lestvice, mladinci tik pod njim

Mladinci Bele krajine so na domačem igrišču premagali Šentjernejčane. Foto: NK Bela krajina

Nogometaši Bele krajine so v derbiju 11. kroga Regionalne ljubljanske lige gostovali v Trbovljah in zabeležili drugi poraz v sezoni. Rudar je bil boljši s 3:1 (2:1) in se na vrhu ligaške lestvice izenačil z Belo krajino. Gostitelji so povedli že v prvi minuti srečanja, a so se Črnomaljci po uvodnem šoku zbrali in že v 9. minuti po zadetku Gašperja Cafute uspeli izenačiti. Vendar pa so nogometaši Rudarja v nadaljevanju prikazali disciplinirano in kombinatorno igro s katero so v 32. minuti znova povedli, končni izid tekme pa postavili v 60. minuti. Bela krajina in Rudar imata na vrhu lestvice RLL dve točki prednosti pred tretjeuvrščeno Ljubljano Palis.

Uspešnejša od članske je bila pretekli konec tedna mladinska selekcija (U19) Bele krajine, ki je na domačem igrišču nadigrala Šentjernej s 5:1 in se z novo zmago povzpela na drugo mesto prvenstvene lestvice.