10. Dobrepoljski tek

Teki Dolenjske za pokal Vzajemne so na tekaški sceni letos skoraj edina tekakaška prireditev, ki ne odpada. V soboto sta bili celo dve prireditvi v enem dnevu in čeprav je popoldne na Novomeškem polmaratonu potekal tek na 6,5 in 10 kilometrov, se je dopoldne dobrepoljskega teka udeležilo rekordno število tekačev, 90 v moški in 31 udeleženk v ženski konkurenci.

Seveda tudi tokrat ni šlo brez belokranjskih predstavnikov.

Najhitreje od belokranjskih tekačev je 10-kilometrsko preizkušnjo odtekel Robert Mar (Dragatuš), ki je do cilja potreboval nekaj manj kot 38 minut, kar je zadostovalo za absolutno 16. mesto in 3. mesto v svoji kategoriji.

Kmalu za njim je v cilj pritekel Aleks Weiss (Fit klub Novo mesto), ki je s časom 41:18 zasedel skupno 27. mesto, v svoji kategoriji je bil šesti.

Josip Petruša (Črnomelj-Vivodina) je v cilj prispel kot 44., v svoji kategoriji je bil drugi (čas 44:31), Matjaž Štravs (TK Bela krajina) je bil s časom 46:29 na absolutnem 55. mestu (v svoji kategoriji 14.), Ivan Božičevič pa mesto za njim s časom 46:44 (v svoji kategoriji je bil Ivan osmi).

Leon Bezlaj iz Semiča je s časom 51:05 zasedel skupno 71. mesto in bil v svoji kategoriji četrti.

Barbara Matakovič (Radio 1 Odeon) je bila med dekleti na absolutnem 12. mestu (čas 51:35), v svoji kategoriji na četrtem, Simona Hudelja (Dragatuš) pa s časom 52:25 na petnajstem in v svoji kategoriji na odličnem tretjem mestu.

Absolutne rezultate najdete na povezavi TUKAJ, po kategorijah pa TUKAJ.

Tudi na Novomeškem polmaratonu je bilo nekaj belokranjskih tekačev.