Uroš Brinc spet uspešen

Na 16. izvedbo cestno gorske dirke Poljane – Stari vrh je včeraj prišlo 143 tekmovanja željnih kolesark in kolesarjev, ki so jih na start verjetno privabile tudi za dirkanje primerne temperature. Pomerili so se v kategorijah amaterji, masterji, ženske ter v kategoriji žensk in moških na gorskih kolesih.

Štart je bil v Poljanah nad Škofjo Loko, cilj pa 10 kilometrov višje na smučišču Grebljica – Stari vrh. Pomerili so se tudi v izboljšanju rekorda proge. Ženske ga niso izboljšale, še vedno si ga lasti Špela Škrajnar s časom 29:56.6. Med moškimi je Matej Kimovec (Vaška runda) za 14 sekund uspel izboljšati svoj stari rekord, saj je progo prevozil v času 25:09 minut.

Med amaterji je bil najhitrejši Primož Porenta (ŠD Bam.bi), drugi Uroš Brinc (KK Metliška Črnina), ki je bil absolutno na 4. mestu!

Na vponu sta sodelovala tudi Mario Sajko (48. mesto) in Matic Zajc (78. mesto), oba člana KK Metliška črnina.

Video posnetek vzpona si lahko ogledate TUKAJ.