Belokranjski tekači na splitskem maratonu

Minuli konec tedna je v Splitu potekal že 24. Split Marathon. Po rezultatih smo našli štiri belokranjske tekače, med množico prijavljenih pa smo mogoče še kakšnega spregledali.

Beti Pintarič (Radio Odeon) je tekla na 5 km in s časom 29:43 zasedla 48. mesto v absolutni razvrstitvi, v svoji kategoriji je stopila na 2. stopničko.

Barbara Blatnik (Urbani tekači) je na 10 km preizkušnji s časom 48:44 zasedla visoko 5. mesto v skupni razvrstitvi in 4. v svoji kategoriji.

Matjaž Pintarič (Radio Odeon) se je podal na 21 km tek. S časom 1:39:44 je zasedel 146. mesto med vsemi tekači in 18. v svoji starostni kategoriji.

Na maraton v svoji polni dolžini pa se je podala Maja Slak (Marathon Novo mesto), ki je s časom 4:09:28 zasedla skupno 29. mesto in 4. v svoji kategoriji.