Belokranjski derbi Metličanom, košarkarice s polovičnim uspehom

Selekcija U18 Košarkarskega kluba Kolpa Črnomelj je v soboto v 5. kolu 2. SKL gostovala v Litiji. V prvem polčasu so fantje prikazali dobro igro in na polovici tekme vodili z 41:34. Žal je sledil nekoliko slabši drugi polčas, kar je na koncu privedlo do drugega poraza v sezoni. Pri Kolpi se je z 19 točkami izkazal Josip Pršlja.

U18: KK Litija - KK Kolpa 84:66 (17:24, 17:17, 22:14, 28:11)

V nedeljo pa je bil v dvorani OŠ Mirana Jarca Črnomelj v 6. kolu 2. SKL na sporedu belokranjski derbi selekcij U16 Kolpe in Metlike. V izenačeni in za gledalce zanimivi tekmi, so na koncu nekoliko več zbranosti pokazali mladi metliški košarkarji, ki so slavili z 62:59 in s tem osvojili prvo mesto v skupini. V metliških vrstah je bil z 16 točkami najboljši strelec Nikša Despotović, pri Kolpi se je s 24 točkami izkazal Jaka Pečarič.

U16: KK Kolpa - KK Metlika 59:62 (15:21, 16:18, 17:8, 11:15)

Košarkarice iz Murske Sobote s polovičnim izkupičkom

Prva decembrska sobota je bila naporna tudi za selekciji U14 in U16 Ženskega košarkarskega kluba Črnomelj, ki sta se odpravili na gostovanje v Mursko Soboto in se domov vrnili s polovičnim uspehom. V prvi tekmi so mlade Črnomaljke slavile, v drugi pa so morale domačinkam čestitati za zmago.

U14: ŽKK Pomurje - ŽKK Črnomelj 49:62 (8:20, 20:10, 9:15, 12:17)

U16: ŽKK Pomurje - ŽKK Črnomelj 79:44 (20:6, 29:4, 12:14, 18:20)

Vir: KK Kolpa, ŽKK Črnomelj