Balkovec: Nihče ne želi zapraviti priložnosti

Jure Balkovec je v petek na najlepši možni način praznoval svoj 22. rojstni dan. Pod vodstvom novega trenerja Simona Rožmana je odigral vseh devetdeset minut, se s soigralci veselil pomembne zmage z 2:0, za nameček pa je vknjižil še zaključno podajo pri golu Marka Alvirja. Nove tri točke so Domžalčane približale vrhu lestvice, misli pa so že usmerjene v pokalni obračun proti Tolminu.

''Ena od želja ob rojstnem dnevu je bila, da osvojimo vse tri točke proti Aluminiju in na koncu je bilo darilo popolno,'' je priznal slavljenec, ki mu tekme proti Aluminiju ugajajo. Je edini nogometaš Nogometnega kluba Domžale, ki je na petih tekmah proti Kidričanom dosegel dva gola:''Pred tekmo sem razmišljal o tej statistiki, vendar vsaka tekma je zgodba zase, tako da to nima bistvenega vpliva. Tudi Aluminij se je izkazal za zelo dobro in čvrsto ekipo. Še posebej v prvem polčasu in v začetku drugega, ko so še lahko držali naš ritem. Proti koncu tekme je do izraza prišla naša boljša fizična pripravljenost in ta dva gola sta bila tudi posledica tega.''

Domžalčanom v prvem polčasu igra še ni stekla, v drugem pa je bilo že veliko bolje: ''Med odmorom se ni dogajalo nič posebnega, tudi trener ni bistveno posegel v sistem igre. Povedal nam je le, kaj delamo narobe in kaj moramo spremeniti. Z igro v drugem polčasu smo zadeli v polno. Potrebovali bomo še nekaj časa, da bodo stvari v celoti stekle po željah novega trenerja. Na treningih je bilo že kar precej dobro, toda tekma je nekaj povsem drugega. Iz tekme v tekmo bomo boljši. Če bomo hkrati zmagovali, bo privajanje potekalo še hitreje,'' je prepričan Belokranjec, ki ga poraza proti Olimpiji in Gorici nista pustila ravnodušnega: ''Zmaga je bila pomembna tudi z vidika, da smo prekinili negativen niz rezultatov. Zaradi tega nam bo lažje že v torek v Tolminu. V prihodnost zremo pozitivno in prepričan sem, da bomo igrali še veliko bolje.''

Vir: NK Domžale