Roman Cvitkovič v Prilipah na najvišji stopnički

Roman Cvitkovič se je veselil zmage v razredu MX Open R2.

Motokros proga Prilipe pri Brežicah je bila pretekli konec tedna v znamenju motokrosa. Na sporedu je bila namreč prva dirka pokalnega prvenstva Slovenije, za točke evropskega prvenstva jugozahodne cone pa so se merili mladi vozniki v razredih EMX 65 in EMX 85. Lepo vreme in dobro pripravljena steza sta pripomogla, da sta oba tekmovalna dneva potekala v prijetnem vzdušju in napetih bojih. Uspešno so nastopili tudi belokranjski motokrosisti.

Roman Cvitkovič (AMD Kolpa MXS) se je v razredu MX Open R2 po dveh najhitrejših vožnjah zasluženo veselil zmage.

V razredu MX Open R1 je bil Denis Jakša (MK Gradolux Racing Team) drugi.

V razredu MXP veterani 40 je bil Marko Špehar (AMD Kolpa MXS) skupno tretji, Uroš Ilc (AMD Kolpa MXS) pa šesti v razredu MXP veterani 50.

V razredu MXP 2 R2 je Manca Horvat (AMD Kolpa MXS) zasedla 14. mesto.