Marjan Benc na stopničkah v Celju

Marjan Benc na desni

Minulo soboto je bil na sporedu Decathlonov 14. Nočni tek Celje za pokal knežjega mesta. V prelepem vremenu so se na dve trasi podali udeleženci iz praktično vseh krajev Slovenije, nekaj jih je bilo tudi iz tujine. Vrhunski časi na 5 in 10 kilometrov so potrdili, da je ravninska trasa ob Savinji zelo hitra in pripravljena za vrhunske dosežke.

Od belokranjskih tekačev je bil na štartni listi Marjan Benc (AK Bela krajina), ki se je odrezal več kot odlično. S časom 19:40 je na petkilometrski preizkušnji zasedel 3. mesto v absolutni konkutenci, tretji pa je bil tudi v svoji kategoriji.