Dvojček Matka v Stožicah

Nogometaši Celja so v zadnjem krogu Prve lige v gosteh ugnali prvaka Olimpijo (0:2) in si zagotovili drugo mesto. Jeziček na tehtnici je bil znova Aljoša Matko, ki je z dvema zadetkoma še enkrat več potrdil izjemno strelsko formo.

Grofe je v vodstvo popeljal že v 5. minuti, ko je z desne po lepi podaji Denisa Popovića sam pritekel pred vratarja in domačega vratarja matiral ob bližnji vratnici. 23-letni napadalec je bil znova uspešen v 53. minuti, ko je prednost podvojil po kombinaciji s Popovičem in Ikwuemesijem. Matko bi skoraj dosegel hat-trick v 76. minuti, a je zapravil priložnost.

Izvrstni Črnomaljec je v zadnjih petih krogih zabil kar osem golov in je s 14 zadetki na tretjem mestu najboljših strelcev Prve lige.