Denis Jakša državno prvenstvo končal na stopničkah

Člani AMD Šentvid pri Stični so na znameniti progi Cukarca pripravili zadnjo dirko odprtega državnega prvenstva Slovenije v motokrosu, po kateri so znani tudi vsi prvaki.

V razredu MX2 je Denis Jakša (AMD Kolpa MXS) osvojil tretje mesto in tretjega mesta se je na koncu veselil tudi v skupnem seštevku državnega prvenstva.

V razredu MX Open je Marko Špehar (AMD Kolpa MXS) osvojil 12. mesto, v skupnem seštevku sezone pa je zasedel 30. mesto.

V kategorij MX Veterani 50 je bil Bojan Škufca peti, Gorazd Vidic (oba AMD Kolpa MXS) pa sedmi. V skupni razvrstitvi sta veterana osvojila končno osmo oziroma deveto mesto. Bojan Gorišek (Moto park Krupa, Moto klub) je bil v isti kategoriji 11., v skupni razvrstitvi pa zaseda končno 14. mesto.

Sezona državnega prvenstva je tako končana, zato pa sta na sporedu še dve preizkušnji, ki bosta šteli za pokalno prvenstvo Slovenije.