Črnomaljci po podaljšku do osmine finala

Rokometaši Črnomlja so v 1/16 finala za pokal Slovenije gostovali v Novi Gorici in napredovali v osmino finala. Črnomaljci so vodili od začetka do konca srečanja in tako povsem zasluženo napredovali med najboljših 16.

Gostje so precej bolje odprli obračun in povedli z 0:4, medtem ko Primorci v prvih sedmih minutah niso uspeli zadeti. Prednost so kasneje še povišali in tako na odmor odšli z rezultatom 11:16.

Na začetku drugega dela Goričani nikakor niso uspeli zmanjšati zaostanka, ki je v 48. minuti znašal kar sedem golov (22:29). Zdelo se je, da bodo gostje brez težav prišli do napredovanja. Vendar se je Črnomaljcem v napadu povsem ustavilo. Čeprav so imeli dve minuti pred koncem dokaj zanesljivo prednost treh zadetkov (28:31), so jo precej lahkomiselno zapravili. Srečanje se je tako po rednem delu končalo z remijem 31:31.

Tudi v podaljšku so gostje prvi povedli. Tokrat so vodstvo uspeli zadržati do konca in slavili s 36:40.

MRK Nova Gorica – RK Črnomelj 36:40 (31:31) (11:16)