Na vsebino

Vabilo na predstavitveno uro programiranja videoiger

Kolektiv Srednje šole Črnomelj vabi učence od 5. do 9. razreda in njihove starše na predstavitveno uro programiranja videoigre, ki bo potekala 22. oktobra 2024 ob 17. uri v šolski jedilnici. Spoznali boste, da programiranje videoiger ni zgolj zabava, temveč priložnost za pridobivanje dragocenih znanj. Otroci pri tem ne postanejo zasvojeni z igrami, ampak se naučijo osnov pravega programiranja in ustvarjalnega razmišljanja.

Opis krožka in aktivnosti

Poleg predstavitvene ure ste osnovnošolci in srednješolci vabljeni, da se pridružite krožku programiranja videoiger, ki se bo začel 6. novembra 2024 ob 15.30 na Srednji šoli Črnomelj. Krožek je namenjen vsem, ki vas zanima, kako od zamisli do končnega izdelka nastane videoigra. Prijavite se lahko preko naslednje povezave: Prijava na krožek.

Na krožku boste spoznali priljubljena orodja, kot sta Blender in Unity, ki sta ključna za ustvarjanje 3D grafike in interaktivnih iger. Naučili se boste osnov 3D modeliranja, animacije, teksturiranja, osvetlitve, zvoka, fizike in programiranja z Unity Visual Scripting. Vse to bomo prepletli v skupinskem projektu, kjer bo vsak lahko izrazili svojo ustvarjalnost in razvijal delo v skupini.

Novo pridobljena znanja vam bodo koristila v prihodnosti, saj je industrija videoiger ena najhitreje rastočih in najbolj donosnih panog. Veščine 3D modeliranja, programiranja in vizualizacije so danes nepogrešljive v številnih digitalnih poklicih in izobraževalnih procesih.

Pretekli projekti in letošnja tematika

V preteklih letih smo na krožku ustvarili igro Zeleni Jure, kjer smo uporabili elemente iz narave in bele krajine. V letošnjem šolskem letu 2024/25 pa bomo raziskovali preteklost, ko bomo združili arheologe, programerje in umetnike ter razvijali igro, posvečeno železni dobi. Sodelovanje z Belokranjskim muzejem Metlika bo omogočilo, da bomo ustvarili avtentično in hkrati inovativno videoigro, ki bo skozi zgodovinsko tematiko navduševala tako z izobraževalno kot z zabavno vrednostjo.

Projekt združuje znanja iz arheologije, programiranja in umetnosti. Kustos arheolog Kristjan Husič iz Belokranjskega muzeja bo priskrbel za avtentično vsebino in zgodovinsko ozadje, ki bo igri dodalo globino in verodostojnost. Programerji iz 2. ST, pod vodstvom mentorja Žige Gašperiča, člani krožka za programiranje videoigre z vodji Dušanom Vukčevič, Gregorjem Doltar in Tomažem Kuzma bodo poskrbeli za tehnično izvedbo in razvoj same igre. Umetniški prispevek pa bodo zagotovili dijaki 1. aG z mentorico Lavoslavo Benčić, ki bodo oblikovali glasbeno spremljavo. Igra bo temeljila na resničnih arheoloških najdbah iz Bele krajine, hkrati pa bo igralcem ponudila fantazijsko popotovanje skozi preteklost.

Pridružite se nam in postanite del tega edinstvenega projekta!

Priponke

Vir: Srednja šola Črnomelj
Odkrijte Belo krajino
Spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in statistiko obiska. Več o piškotkih si lahko preberete tukaj