Med najboljšimi manjšimi kampi trije belokranjski
Obiskovalci portala Avtokampi.si so v letošnjem izboru najboljših kampov v Sloveniji in na Hrvaškem med domačimi večjimi kampi kot najboljšega drugo leto zapored izbrali kamp Šobec iz Lesc, drugo mesto je pripadlo po lanskih poplavah povsem prenovljenemu kampu Menina iz Zgornje Savinjske doline, tretje pa kampu Adria Ankaran.
Med manjšimi domačimi kampi so še vedno zelo priljubljeni tisti ob reki Kolpi. Prvo mesto je tako drugo leto zapored osvojil kamp Big Berry iz Primostka, na drugem mestu je kamp Velenje ob Velenjskem jezeru, na tretjem pa ekološki kamp Koren iz Kobarida. Tudi četrti in peti kamp sta belokranjska - kamp Lovšin iz Križevske vasi pri Metliki in kamp Kolpa iz Vinice.
V kategoriji najboljših glamping resortov je prvo mesto osvojil prenovljeni Falkensteiner Premium Camping Lake Blaguš, kjer omogočajo bivanje tudi v modernih glamping hiškah ob jezeru. Drugo mesto je osvojil Glamping Ribno pri Bledu, tretje Glamping Olimia Adria Village v okviru Term Olimia.
Slovenija ima po navedbah portala Avtokampi.si nekaj zelo lepo urejenih postajališč za avtodome, ki so priljubljeni pri prehodnih gostih. Največ glasov pa je ponovno prejelo prenovljeno postajališče Planica, ki je urejeno tik ob skakalnicah in tekaški progi v sklopu Nordijskega centra Planica. Na drugem mestu je postajališče Bukovniško jezero, na tretjem pa Rogla, ki je urejeno tik ob smučišču.
Na Hrvaškem, kjer so izbor zastavili regijsko, so med večjimi kampi v svoji regiji najboljši Valkanela v Istri, Čikat na Lošinju, Straško na otoku Pag in Vita v Termah Tuhelj. Med manjšimi kampi so zmagali Polidor iz Funtane, kamp Draga iz Mošćeniške Drage in Slanica z otoka Murter, med nudističnimi kampi pa kamp Ulika iz Poreča. Najlepše urejeno naselje mobilnih hišic imajo v kampu Aminess Avalona Resort na otoku Pag.
Izbor Naj kamp Adria je letos potekal 14. leto zapored, organizator je portal Avtokampi.si, pokrovitelj izbora pa je izdelovalec mobilnih hišk in šotorov za glamping Adria Dom iz Kanižarice.
Na omenjenem portalu so še zapisali, da je bila letošnja kamping sezona za slovenske kampe v primerjavi z lansko nekoliko bolj mirna. Lani se je namreč zaradi poplav sezona skorajda zaključila že v začetku avgusta, zato so letošnji rezultati precej boljši. Do začetka novembra domači kampi beležijo 2,3 milijona nočitev, kar je šest odstotkov več kot lani. Največ nočitev, kar 600.000, so ustvarili kampisti iz Nemčije, na drugem mestu so slovenski gostje s 580.000 nočitvami, na tretjem pa Nizozemci, ki so prenočili 310.000 krat. Glede na število nočitev sledijo ljubitelji kampiranja iz Avstrije, Češke, Belgije, Poljske in Italije.
Kamping sezona na Hrvaškem je bila medtem zaradi višjih cen kampiranj, zgodnjega termina nemških binkoštnih počitnic, evropskega nogometnega prvenstva v Nemčiji ter deževnega septembra, zahtevnejša od lanske. Skupno so do začetka novembra zabeležili 21,2 milijona nočitev, kar je odstotek manj kot lani.