Kakšna naj bo vsebina, ki jo pišemo za naše občinstvo?
Povezovanje s svojim občinstvom in izgradnja odnosa je ključ do uspešne blagovne znamke. Dobra in kakovostna vsebina, pisana za občinstvo je en način, kako pridobiti lojalnost svoj publike. Pomembno je, da naša vsebina občinstvu nudi nekaj ekstra, česar jim naš izdelek/storitev ne nudi. To nekaj ekstra so lahko samo zabavno-poučne vsebine, na primer.
Vsebina blagovne znamke je vsebina, ki je ustvarjena samo za točno določeno blagovno znamko. Njen cilji so promocija blagovne znamke, privleči pozornost in vzpostaviti interakcijo z občinstvom ter navsezadnje ohraniti te odnose. Če se ukvarjamo s čebelarstvom, potem bi bila vsebina blagovne znamke povezana z varstvom čebel, ohranjanje narave, zdravilni učinki medu, recepti za izdelke iz medu in podobno.
Naj bo ta vsebina:
- Zanimiva - cilj je, da občinstvo naše vsebine ne bere primarno zaradi naše blagovne znamke. Tako bomo pri pisanju vsebin izhajali iz vrednot, interesov in potreb naše ciljne skupine. Nekdo, ki redno telovadi in se zdravo prehranjuje, bo kupil ekološko pridelan med. Torej takšno osebo bi znale zanimate vsebine, ki so povezane s športnimi aktivnostmi in recepti zdrave prehrane (z medom).
- Zabavna - cilj je, da naša vsebina zabava in privlači ljudi in je hkrati še vedno povezana z blagovno znamko - brez oglaševanja. Tako je primeren video, ki prikazuje proces pridobivanja medu. Tak video je primeren za ljudi, ki imajo zdrav način prehranjevanja in jih zanima izvor njihove prehrane.
- Brezplačna - cilj je, da si pridobimo čim večje občinstvo.
Ko gre za kakovostno vsebino, ostaja ključno poznavanje našega občinstva, sanj zanj tudi pišemo. Hkrati pa pišemo tudi za svojo promocijo, torej pazimo, da vsebine sovpadajo z vrednotami naše blagovne znamke.
Sanja Hadjur
Od kulturologinje do grafične oblikovalke, z ljubeznijo do dobrih zgodb, Sanja je oblikovalka celostnih grafičnih podob, tiskovin, etiket in embalaže. Po naravi je zelo organizirana in natačna, kar že rahlo spominja na obsesivno-kompulzivno motnjo. Tako je celo življenje kot veverica nabirala razne odpadne škatlice in kozarčke ter jih ponovno uporabila. Embalaža ji predstavlja umetnost prodajne platforme in kreiranje interaktivnih vsebin ji požene veveričino kri direkt v žilo. Verjame v etični kodeks sanjskega podjetništva in vztraja pri samorealizaciji v poklicu. “Quirky” oblikovalka išče navdih v kulturah, drugačnosti in nekonformnosti, najbolj pa uživa v kolaboraciji z drugimi podjetniki, kot je ona sama. Več o njenem delu na www.typo.si.