![Princip 24: Kaj je koncept in čemu služi?](/site/assets/files/95631/princip_24_koncapet.546x397.webp)
Princip 26: EPILOG
![](/site/assets/files/96766/princip_26.webp)
Imel sem idejo, da mi bo za zadnji letošnji zapis pomagala Chat GPT, pa ni šlo. Hotel sem narediti nekakšen povzetek, a mi je Chat GPT javil, da je besedilo predolgo.
17.630 besed, kolikor sem jih v svojih nasvetih do sedaj zapisal za portal Odeon, je bilo za mašino preveč. In ni bilo prvič, ko me je letos ta tako opevana umetna inteligenca pustila na cedilu. O tem se na podlagi primerov razpišem v enem naslednjih zapisov.
No, pa sem zavihal rokave in začel pregledovati stare zapise, da bi iz njih ustvaril letni pregled.
1/4 – Iz teorije v prakso in nazaj
Zapisi za Odeon so bili v resnici zame res dobro orodje, da enkrat na 14 dni razmislim, kaj se mi je pri delu zanimivega zgodilo in bi utegnilo zanimati še koga.
Ne gre torej toliko za to, da bi si jaz samovšečno predstavljal, da sem tako ultra brihten, da bi lahko koga kaj noro pametnega naučil. Gre za to, da sem se sam preko kreiranja zapisov veliko naučil in ustvaril kataloški pregled situacij – marketinški dnevnik.
Že od samega začetka pa sem imel idejo, da bi iz teh zapisov tvoril nekakšen daljši zapis, ki ga bom v obliki zbirke objavil v prvem kvartalu 2025.
2/4 – Lokalna samopromocija
V osnovi mi je bilo jasno, da portal Odeon spremlja veliko posameznikov. Si pa v resnici nisem predstavljal, da je branost tako velika. In ko mi je kar nekaj posameznikov, ki jih nimam med Facebook prijatelji in niso ožja družina oz. prijatelji, omenilo, da berejo moje zapise, sem dojel doseg tega portala.
Skratka, po mojih izkušnjah lahko rečem, da je portal Odeon res dobra lokalna platforma za promocijo ali informiranje splošne javnosti. In lahko rečem tudi, da se po mojih opažanjih za ta namen uporablja bistveno premalo.
3/4 – Gostov v zapisih bi lahko bilo več
Za potrebe zapisov sem se pogovarjal tudi z osebami, ki so strokovnjaki za določeno področje ali pa imajo zanimive izkušnje glede določene teme iz področja marketinga. To mi je bilo res super, ker v resnici nimam veliko tovrstnih tematskih pogovorov. Pa še: več glav, več ve.
Seveda je, marketinško gledano, poteza, da v svoje zapise povabim goste, imela tudi namen večjega dosega teh nasvetov. Skratka, logika je enostavna - s tem, ko v zapisu predstavim nekoga drugega, lahko preko njegove socialne mreže, dosežem širši krog bralcev. Po tem principu deluje influencer logika oz. koncept vplivnežev.
4/4 - Grafike naslovnic
Tudi grafike naslovnic so del večje slike. Že na začetku sem se odločil, da bom iz teh grafik naredil še nekaj, da ne bodo ostale le naslovnice za te zapise. Se pa ta trenutek ne morem odločit ali naredim razstavo ali print majic. Mogoče kar oboje. Brez mojega ksihta, seveda. Tega sem začel dajat poleg, ker me je gospod urednik opomnil, da so objave s slikami veliko bolj brane. Kar je seveda res, ker ljudje iščemo obraze. In sem podlegel.
Zaključna misel iz Principa
V prihajajočem letu bom objavljal enkrat mesečno. Dejansko sem ugotovil, da nimam toliko zanimivih tem, da bi lahko pisal vsakih štirinajst dni. Letos sem se kar namučil, da sem vsaka dva tedna iz sebe iztisnil nekaj zanimivega.
Generalno gledano so te zapisi dosegli svoj namen: povečanje prepoznavnosti moje storitve v lokalnem okolju in letni pregled zanimivih nalog, ki si jih velja zapomniti. Razmislite, ali tudi vaš posel potrebuje kaj podobnega na čem podobnem.
![Tomaž Aupič](/site/assets/files/82893/tomaz_aupic.181x181.webp)
Tomaž Aupič
Sem Tomaž Aupič. Princip Studio je moj novi kreativni dom. Že med študijem arhitekture, dobro desetletje nazaj, sem se začel ukvarjati z vizualnimi komunikacijami in kreativnimi rešitvami, marketingom ter prodajo.
Namen mojih zapisov na portalu Radio Odeon je, da se spoznamo. Skozi lastne praktične primere in brez ChatGPT, vam bom skušal dati kakšen zanimiv in koristen nasvet s področja oblikovanja in spletnih rešitev.